Panelowe

Komputery panelowe i przemysłowe wykorzystywane są głównie do kontroli procesu oraz wizualizacji i zbierania danych. W szczególnych przypadkach, komputery panelowe służą jedynie jako front-end dla komputera sterującego w środowisku przetwarzania rozproszonego.

Aplikacje przemysłowe w komunikacji z elementami wykonawczymi często wymagają dodatkowych portów rozszerzeń: porty wejścia/wyjścia analogowe/cyfrowe, złącza szeregowe/równoległe/usb oraz bogata rodzina portów specjalistycznych. Przykładem jest model IDP-10.1 w którym do dyspozycji 76 portów wej/wyj 3.3V schemat wyprowadzeń portów

jak I / O, takie jak port szeregowy oferowane przez płytę główną. W innych przypadkach, karty rozszerzeń są instalowane w celu zapewnienia analogowe i cyfrowe wejścia / wyjścia, specyficzna maszyna, rozszerzone porty komunikacyjne I, i tak dalej, zgodnie z wymaganiami aplikacji.

Komputery przemysłowe oferują różne możliwości, niż komputerów konsumenckich pod względem niezawodności, zgodności, opcje rozszerzeń i długoterminowych dostaw.

Komputery przemysłowe są zazwyczaj charakteryzuje produkowane w niższych wolumenów niż komputerów domowych lub biurowych. Wspólna kategoria komputera przemysłowego jest 19-calowy obudowa rack. Komputery przemysłowe zwykle kosztować znacznie więcej niż porównywalnych komputerów typu biurowego o podobnym działaniu. Komputery jednopłytowe i Backplanes wykorzystywane są przede wszystkim w systemach komputerowych przemysłowe. Jednak większość komputerów przemysłowych produkowane są z płyt COTS.

Podzbiór komputerów przemysłowych jest panel PC, gdzie wyświetlacz, zwykle LCD, jest uwzględnione w tej samej obudowie co płyty głównej i innych urządzeń elektronicznych. Są to zazwyczaj panel montowany i często zawierają ekrany dotykowe do interakcji z użytkownikiem. Oferowane są w niskich wersjach kosztów bez zabezpieczenia przed wpływem środowiska, cięższe modele obciążeń zamknięte z normami IP67 być wodoszczelne na przednim panelu, a tym modele, które są przeciwwybuchowe dla instalacji w środowiskach niebezpiecznych.
Budowa i funkcje

Praktycznie wszystkie komputery przemysłowe leżące u podstaw projektu dzielić filozofię dostarczania kontrolowane środowisko dla zainstalowanej elektroniki przetrwać trudy hali produkcyjnej. Te same elementy mogą być wybrane dla ich zdolności do przetrwania wyższe i niższe temperatury pracy, niż typowych elementów użytkowych.

Cięższy metalowa konstrukcja w porównaniu z typowym biurze zakaz nierównego komputera
Obudowa obudowa, która zawiera przepisy dotyczące montażu do otoczenia (montaż 19 „rack, ściany, zamontować panel, itp)
Dodatkowe chłodzenie z filtrowaniem powietrza [4] [5] Alternatywne metody chłodzenia, takich jak przymusowe powietrza, cieczy i przewodzenia
Podtrzymujące kartę i wsparcie
Ulepszone filtrowanie EMI i uszczelniacz
Zwiększona ochrona środowiska, takich jak dowód pyłu, strumieniem wody lub dowód zanurzenia, itp
Szczelny Mil-Spec lub MIL Złącza okrągłe-
Bardziej szczegółowe kontrole i funkcje
Wyższy stopień zasilania
Kontrola dostępu do sterowania przez wykorzystanie drzwi zamykających
Kontrola dostępu do I / O dzięki zastosowaniu pokryw dostępowych
Włączenie watchdog timer automatycznie zresetować system w przypadku oprogramowania lock-up